"Greitukus" ėmęs jaunuolis pataria tą daryti labai atsakingai

Benui 25-eri, tačiau jaunuolis jau spėjo pamatyti ir šilto ir šalto. „Daug kam tokių gyvenimiškų pamokų užtektų visam gyvenimui“, - dabar juokauja kaunietis.

Sostinės gyventojas augo pasiturinčioje šeimoje, tačiau gyvenime padarė tam tikrų klaidų. Vos sulaukęs pilnametystės ir dar mokymasis vidurinėje mokykloje, Benas paėmė greitąjį kreditą. Žinoma, kaip ir visi, galvojo, jog tai vienkartinis atvejis ir pinigus iškart sugebės grąžinti.

„Man reikėjo pinigų gimtadieniui. Reikėjo ne tik išlaidoms, bet juk turėjau atnešti ir dovaną. Žinojau, kad kreditai nėra geras pasirinkimas, bet įtikinau save, jog vis tiek tą darau tik sykį ir netrukus pinigus atiduosiu. Pasiskolinau 200 litų ir išties artimu metu juos ir atidaviau. Viskas būtų ne taip ir blogai, jeigu šioje vietoje būčiau sustojęs“, - praeities klaidą prisiminė vadybininku dirbantis jaunuolis.

Grąžinęs kreditą Benas pamatė nišą iš kur gauti pinigų visuomet, kai tik jų trūksta: „Tiesiog žinojau, kad jeigu negausiu jų iš tėvų ar tiesiog tuo metu neturėsiu, galėsiu šiek tiek pasiskolinti. Tam metui tai palengvino mano gyvenimą“.

Gavosi taip, jog Benas skolinosi vis dažniau ir dažniau, kol galiausiai turėjo skolintis tik tam, jog galėtų sumokėti jau turimų įsipareigojimų pratęsimo mokesčius: „Gavosi taip, kad skolinausi vis dažniau, o juk buvau bedarbis. Visa tai truko keletą metų, juk studijuodamas nedirbau. Skolos dar nebuvo labai didelės, bet po truputį didėjo, o aš skolinausi tik tam, jog nebūčiau priduotas antstoliams“.

Galiausiai Benas apie savo situaciją ryžosi papasakoti draugui, o pastarasis patarė pamąstyti apie tai, jog tokioje situacijoje gali būti suteiktas paskolos refinansavimas.

„Išgirdęs galvojau, kad tai nėra realu, bet neturėjau ką prarasti. Jau turėjau darbą, todėl tam tikro dydžio mėnesinės įmokos man nėra problema. Užpildžiau paraišką ir gavau refinansavimą. Dėl to esu labai dėkingas draugui, o visiems kurie nori tiesiog pasilinksminti ir tam neturi lėšų galiu tik patarti – tą padaryti dar spėsite, svarbiausia neprisidarykite problemų, kurios gali kainuoti jums labai brangiai tiek finansiškai, tiek psichologiškai“, - sakė Benas.

Naujienos