Kodėl verta turėti asmeninį išlaidų biudžetą?

Kodėl verta turėti asmeninį išlaidų biudžetą?

Daugelis žmonių tiesiog nesusimąsto kokia galinga jėga jų gyvenime gali būti paprasčiausias asmeninis išlaidų biudžetas. Tai gali padėti Jums sutaupyti pinigų ir padėti laiku sumokėti už visas komunalines paslaugas.
 

Asmeninis išlaidų biudžetas gali būti įvairių formų. Jūs galite jį vesti tiesiog savo užrašų knygelėje, galite tam pasitelkti programinę įrangą. Iš esmės nėra skirtumo kur ir kaip pildysite savo išlaidų biudžetą, svarbiausia jį turėti ir jo laikytis.
 

Pateikiame keletą asmeninio biudžeto pliusų ir naudojimo taisyklių:


Kontroliuosite finansus. Turbūt daugelis iš mūsų kartais sau iškeliame klausimą: „Kur dingo visi pinigai?“. Visi žinome, kad patys juos išleidžiame, tačiau to nepajuntame, nes dažnai to tiesiog neplanuojame. Turint išlaidų biudžetą, bus visiškai aišku kiek ir kam pinigų reikia išleisti ir kiek jų turi likti.
 

Atraskite lėšų tam, kam reikia. Stebėdami kur dingsta Jūsų pinigai, galėsite atsisakyti kai kurių įpročių. Pavyzdžiui, norite pirkti automobilį, tačiau, Jums atrodo, kad to negalite padaryti. Didelė tikimybė, kad griežtai suplanavę išlaidų biudžetą galėsite įsigyti automobilį išsimokėtinai ar jam sutaupyti.
 

Būkite tvirti. Sudarę asmeninį biudžetą, privalote stengtis jo laikytis. Pavyzdžiui, per mėnesį galite sau leisti skirti 50 eurų linksmybėms. Jeigu šią sumą pasiekiate jau mėnesio viduryje, stenkitės kelias savaites nebesilinksminti, kadangi asmeninis biudžetas, kurio nėra laikomasi, tiesiog nieko vertas.
 

Neužsikonservuokite. Sudarius išlaidų biudžetą, pagal jį gyventi gali būti sunku. Nevenkite korekcijų per pirmus kelis mėnesius ir rasite variantą kurio galite laikytis.

Naujienos