Vertinga informacija apie asmens kredito istoriją

Vertinga informacija apie asmens kredito istoriją

Visi pilnamečiai Lietuvos gyventojai  turi savo asmeninę kredito istoriją. Tačiau dažnas apskritai nežino kas tai yra.  Taigi, apžvelgsime pagrindinę su kredito istorija susijusią informacija.
 

Formuoja ne tik skolos finansinėms institucijoms
 

Dažnas galvoja, jog kredito istoriją formuoja tik tam tikri įsiskolinimai finansinėms institucijoms.  Visgi, išties situacija – kiek kitokia. Asmens kredito istorija formuojama ne tik pagal įsipareigojimus finansinėms įstaigoms, bet ir absoliučiai visus kitas turimas prievoles kreditoriams (pvz. telekomunikacijų, draudimo įmonėms).

Blogą istoriją gali nulemti ne tik ne laiku vykdomi  paskolos mokėjimai, bet ir vėluojantys atsiskaitymai, pavyzdžiui, su telefono operatoriumi. Tuo tarpu gerą istoriją lemia, ne turimų įsipareigojimas, o patys  atsiskaitymai. Jeigu visos įmokos yra mokamos laiku, nėra pastebima jokių vėlavimo tendencijų, kredito istorija – gera.
 

Atkreipkite dėmesį į paskolas
 

Iš esmės turėti  paskolą nėra blogai.  Pats jos turėjimo faktas, kredito istorijos tikrai negadina.  Maža to, jeigu paskolos įmokos yra mokamos laiku, taip kaip numatyta sutartyje, asmens kredito istorija tik gerėja.  Visgi, jeigu įmokos laiku nesumokamos, žmogus tampa įsiskolinusiu, o kredito istoriją, tai veikia neigiamai. Ypatingai blogai tuo atveju, jeigu vėlavimai kartojasi tiesiog nuolat.
 

Tokia pati schema taikoma visoms paskoloms. Nesvarbu ar paskola paimta banke, ar greitųjų kreditų bendrovėje. Tiesa, tendencijos rodo, jog būtent pastarųjų  klientai kur kas dažniau nesugeba laiku įvykdyti turimų įsipareigojimų.
 

Ką gali nulemti kredito istoriją?

Įvairios įmonės, į kurias asmuo kreipiasi vienokios ar kitokios paslaugos, dažnai pasitelkia kredito istoriją, tam, kad patikrintų asmens mokumą. Nuo kredito istorijos priklauso žmogaus galimybės įsigyti prekes ar paslaugas, kai už jas sumokėti reikia vėliau.
 

Pavyzdžiui, Jūs norite įsigyti sklypą, bet neturite tiek pajamų. Nusprendžiate imti paskolą banke. Jeigu turite gerą kredito istoriją, veikiausiai paskolą gautumėte kur kas palankesnėmis palūkanomis ir sąlygomis, nei tuo atveju, jei kredito istorija neigiama.
 

Kas mato asmens kredito istoriją?

Jūs pats galite sekti savo kredito istoriją, o taip pat tai gali padaryti įmonės į kurias kreipiatės dėl tam tikros paslaugos.

Naujienos